Fona son başvuru tarihi 24 Haziran 2022. Fona, tüm illerden 18 yaşından gün almış ve 30 yaşını geçmeyen kişiler başvuru yapabilecek. Fikirlerini sanat eserine dönüştürmekte finansal desteğe ihtiyaç duyan sanatçıların projelerinin destekleneceği programda her yararlanıcı 20 bin TL kadar destek talep edebilecek.

Her sanatçının dilediği kadar eserle başvurabileceği Genç Sanatçı Fonu’nda, aynı sanatçıya ait birden çok başvuru olması durumunda yalnızca bir (1) eser desteklenecek.

Bu yıl geçmiş dönemden farklı olarak “yeni medya sanat üretimleri”nin de destekleneceği fon kapsamında, fikirlerini sanat eserine dönüştürme anlamında finansal desteğe ihtiyaç duyan genç sanatçıların projelerine destek verilecek. Fondan yararlanmaya hak kazanan genç sanatçılar, alanında uzman sanatçı ve akademisyenlerle yapılacak atölyelere de katılabilecek.

Başvuru koşullarıyla ilgili tüm ayrıntılara “Genç Sanatçı Fonu Rehber” dokümanından ulaşılabiliyor. Katılım için gsf.alikev.org adresinde yer alan başvuru platformuna kayıt olmak ve başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmak gerekiyor.

Rehber için: https://gsf.alikev.org/2022/upload/basvuru_rehberi_2022.pdf